Biznes

5 korzyści jakie przynosi firmom cyfrowa transformacja

kryzys,portfolio,ebook,transformacja,cyfrowa,software,house,highsolutions,HSebook
kryzys,portfolio,ebook,transformacja,cyfrowa,software,house,highsolutions,HSebook


Z tego artykułu dowiesz się:


  • czym jest cyfrowa transformacja 

  • dlaczego firmy przeprowadzają cyfrową transformację

  • jakie korzyści przynosi cyfrowa transformacja we własnym serwisie lub systemie internetowym 

  • jakie korzyści przynosi cyfrowa transformacja w social mediach


Co to jest cyfrowa transformacja?

Definicję i istotę cyfrowej transformacji można zamknąć w jednym prostym zdaniu - “Cyfrowa transformacja to sposób, w jaki można zbudować i osiągnąć przewagę na rynku pełnym konkurencji”. Co to tak naprawdę oznacza?

Cyfrowa transformacja wykorzystuje nowe technologie by stworzyć całkowicie nowe procesy lub dostosować te już istniejące, ale nie do końca spełniające swoje zadania w firmie. Pomaga automatyzować procesy biznesowe wspomagające m.in. sprzedaż naszych produktów lub usług czy obsługę klientów. W ostateczności prowadzi do zwiększenia efektywności i wydajności w konkretnych zakresach działań mających miejsce wewnątrz przedsiębiorstwa. 


Bądź przygotowany na zmiany

Przypomnijmy sobie jak działały firmy w Polsce w latach 90. ubiegłego wieku i porównajmy je do działań tych, które istnieją teraz. Widzisz jakieś różnice? Kiedyś praktycznie wszystkie działania skupione były na papierze i pisaniu na maszynie. Wszystkie interakcje dotyczyły namacalnego, analogowego świata, więc wysłanie dokumentów do kontrahentów czy pracowników wiązało się z przymusem korzystania z usług poczty, później faxu. Jak wygląda to teraz? Firmy odchodzą od druku kierując się w stronę cyfrowych rozwiązań - wysyłają dokumenty poprzez “chmury”, czyli wirtualne biblioteki danych oraz je tam przechowują. Przeniesienie danych analogowych do świata cyfrowego było pierwszym krokiem w stronę digitalizacji, która pozwoliła na używanie informacji w prostszy, szybszy i bardziej efektywny sposób. 


Dlaczego firmy przechodzą transformację cyfrową? Mamy prostą odpowiedź. Transformacja cyfrowa przynosi korzyści!

Po pierwsze, musisz uświadomić sobie jak dużo możliwości i korzyści niesie ze sobą cyfrowa transformacja, czyli jak duży jest potencjał nowych technologii szczególnie w obliczu kryzysowych sytuacji. Następnie warto zadać sobie pytania - W jaki sposób możemy wykorzystać istniejącą technologię w naszej firmie? Co możemy zrobić, aby ją ulepszyć? W jaki sposób możemy zautomatyzować nasze procesy w firmie, by koszty przeprowadzenia transformacji przekształciły się w długoterminową inwestycję?


Cyfrowa transformacja dodaje wartości wszystkim interakcjom zachodzącym między firmą a klientem.

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że skoro w relacji między pracownikiem działu obsługi klienta a klientem stanie nowa technologia - robot czy system do zarządzania zamówieniami - to stracimy możliwość stworzenia z klientem bliskiej relacji czy więzi i część zadań człowieka przejmie nowa technologia. Nie jest to prawda. Cyfrowa transformacja pozwala nam odciążyć pracowników w powtarzalnych czynnościach przenosząc ich uwagę i skupienie na kreatywne działania.


Największy sprzymierzeniec - własna platforma internetowa

Własna strona internetowa może łączyć w sobie kilka różnych funkcji. Może być po prostu tylko witryną wizytówkową a może być ogromnym systemem łączącym funkcjonalności nowoczesnego serwisu wizerunkowego, który zawiera sklep, system zarządzania sprzedażą i usługami oraz blog, w którym pisane są treści eksperckie wspomagające pozycjonowanie w wyszukiwarkach. Za tym co widzi klient na Twojej stronie może stać kompleksowy system do zarządzania firmą (platforma ERP), który pomaga zarządzać, analizować, kontrolować i planować kompleksowo działania w firmie w obszarach tj. księgowość, marketing, baza klientów oraz katalog produktów, które znajdują się w jednym miejscu.

Jeśli zauważyłeś, że któryś z systemów w Twojej firmie nie spełnia swoich zadań lub jest po prostu przestarzały warto poddać go audytowi, by zdecydować, czy warto przeprowadzić cyfrową transformację na tych zastanych już rozwiązaniach, czy lepiej zdecydować się na zbudowanie kompleksowego systemu od zera, które ułatwi pracę i pozwoli na koordynację zasobów całej firmy z jednego miejsca.


Platformy internetowe - jakie są korzyści z cyfrowej transformacji?

Największą korzyścią wynikającą z transformacji cyfrowej serwisu lub zbudowanego od zera dedykowanego rozwiązania - własnej platformy internetowej jest w rezultacie nowoczesny, intuicyjny system dopasowany do potrzeb Twojej firmy i Twoich klientów z możliwością dalszego rozbudowywania i dodawania nowych funkcjonalności. Dlaczego nie warto inwestować w gotowe rozwiązania? Często dostępne na rynku gotowe systemy nie spełniają potrzeb firmy - po pierwsze - trudno je do dostosować, a po drugie - wiąże się to z wysokimi kosztami.


usprawnienie procesów wewnątrz firmy

Automatyzacja procesów w firmie w czasach przetwarzania ogromnych ilości danych pochodzących od klientów (np. z zamówień) czy wysyłanych wewnątrz firmy (między poszczególnymi działami) jest niezwykle ważna! Dedykowany system ERP pozwoli usprawnić wszystkie procesy w firmie skupiając je w jednym miejscu.

Sprawdź nasz dedykowany system ERP stworzony na potrzeby firmy Alcomex, który oszczędza na pracy administracyjnej 20% czasu!


pełna personalizacja

Personalizowana, szyta na miarę platforma internetowa pozwala na zbudowanie dokładnie takiego systemu jaki potrzebujesz. Daje możliwość pełnego dostosowania funkcjonalności pod konkretne potrzeby klienta np. możliwość zbudowania funkcjonalnych modułów w ramach jednej bazy danych.
Zobacz jak stworzyliśmy KetoPlanner - platformę, która łączy pacjentów z dietetykami, którzy mogą przygotowywać plany diet 3x szybciej!


bardziej rozbudowana analityka

Dzięki rozbudowanym modułom mamy możliwość wglądu do pełnej analityki firmy - otrzymujemy ogromną, wartościową wiedzę dotyczącą danych firmy i analiz finansowych, raportów, statystyk, które pozwolą lepiej analizować np. poszczególne projekty pod kątem opłacalności.

Sprawdź nasz projekt kompleksowego sklepu internetowego oraz platformy ERP wykonanej dla Zegarmistrza, który przyspieszył jeden z kluczowych procesów z 4 minut do 10 sekund (różnica o 2400%!).


Social media

Żyjemy w czasach, w których chcemy mieć wszystko “szybko, na teraz”. Klienci coraz częściej oczekują natychmiastowej odpowiedzi w social mediach ze strony działu obsługi klienta - 15 minut to zazwyczaj już za długo. Zdajemy sobie w końcu sprawę, że nie możemy pozwolić na utratę klienta z powodu zbyt długiego oczekiwania na reakcję z naszej strony. Wtedy z pomocą przychodzą... chatboty! Obsługa klienta, marketing, reklama i sprzedaż - w te obszary działań możemy zaangażować chatboty...


Chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach wynikających z przeprowadzenia transformacji cyfrowej w swojej firmie oraz o korzyściach z używania chatbotów?

Pobierz nasz darmowy ebook o transformacji cyfrowej.

Pobierz


Podsumowanie:

Fundamentalnym czynnikiem podczas procesu cyfrowej transformacji jest otwartość na zmiany, rozwój i innowacje oraz elastyczne podejście w tworzeniu rozwiązań. Nieograniczone możliwości jakie otwierają dla nas szybko rozwijające się technologie są ogromną szansą.

Wykorzystaj korzyści cyfrowej transformacji, wyróżnij się i zdobądź przewagę nad konkurencją.


Jesteśmy HighSolutions. Pomagamy sprawnie i skutecznie przeprowadzać firmy przez proces transformacji cyfrowej.


NAPISZ DO NAS!

Dominika Pyssa
W HighSolutions tworzy content marketing i social media.

Czego potrzebujesz?

Strony internetowej

Systemu informatycznego

Aplikacji mobilnej

Projektu graficznego

Wsparcia technicznego

Chatbota

Preferowana forma kontaktu

Podaj dane kontaktowe

Administratorem danych osobowych jest HighSolutions sp. z o.o. (dalej „Spółka”) z siedzibą w Tarnowie Podgórnym, ul. Szkolna 21/1, 62-080 Tarnowo Podgórne, adres email kontakt@highsolutions.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

Dziękujemy!

Odezwiemy się wkrótce