Biznes

Kryzys za pasem? Software house nadchodzi z transformacją cyfrową

Kryzys,Portfolio,ebook,transformacja,cyfrowa,software,house,highsolutions
Kryzys,Portfolio,ebook,transformacja,cyfrowa,software,house,highsolutions

Obecna sytuacja rynkowa wymaga od nas niezwykłej czujności i gotowości na dokonywanie znaczących zmian z dnia na dzień. Zdalne prowadzenie firmy nie jest łatwym zadaniem, jeśli nie ma się odpowiednich narzędzi czy zdigitalizowanych procesów. Jako software house mamy wieloletnie doświadczenie nie tylko we wdrażaniu, ale i praktykowaniu procesów online. Jest to niezwykle przydatne w sprawnym funkcjonowaniu firmy i obsługiwaniu wielu projektów jednocześnie. 

Dlatego z myślą o wszystkich, którzy jeszcze nie usprawnili swoich procesów w firmie, przygotowaliśmy e-booka, dzięki któremu dowiecie się, że transformacja cyfrowa to nie tylko puste słowa i możliwość, ale i... KONIECZNOŚĆ.  


Transformacja cyfrowa

Czasy, w których to technologia decyduje w dużym stopniu o wydajności i sprawności działaniu firmy nadeszły już dawno. W dobie nadchodzącego kryzysu to przemysł 4.0 dyktuje warunki pozostania na rynku. 

Warto potraktować obecną sytuację ekonomiczną jako czynnik stymulujący do wprowadzenia zmian jakościowych w codziennym funkcjonowaniu firmy. W obliczu kryzysu liczy się skuteczne osiąganie celów, przy ograniczonej liczbie stanowisk i możliwe najbardziej optymalnym budżecie. Należy pamiętać, że usprawnienie procesów przebiegających w firmie jest tak samo ważne przed, w trakcie jak i po kryzysie, a więc to co zrobisz dzisiaj, będzie miało wpływ na dalszą jej przyszłość. Dlatego tak ważna jest inwestycja w usprawnienie całego procesu biznesowego. 

Transformacja cyfrowa to połączenie najnowszych rozwiązań technologicznych z całkowitą reorganizacją procesów biznesowych w firmie. Można ją zacząć metodą małych kroków tak, aby stopniowo dojść do zamierzonych efektów. To szereg działań, budujących codzienne życie firmy w oparciu o technologie takie jak sztuczna inteligencja czy spersonalizowane narzędzia IT. Ponadto jest to inwestycja zapewniająca szereg następujących korzyści:  

Odpowiednie zabezpieczenie danych dzięki stabilnemu systemowi. 

Przetwarzając dane firmy oraz klienta, musimy brać pełną odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo. Odejście od papierowych wersji dokumentów na rzecz chmurowych rozwiązań nie wystarczy, gdyż nie mają one odpowiednich zabezpieczeń. Dlatego tak ważne jest, by zdecydować się na wybór odpowiedniego systemu np. ERP, który umożliwi nam bezpieczne zarządzanie danymi. 

Oszczędności czasu, pieniędzy. 

Dzięki automatyzacji możemy znacznie obniżyć koszty niektórych procesów. W szybkim czasie nasza inwestycja zwraca się pod postacią zaoszczędzonego czasu i pieniędzy. 

Usprawnienie procesów w firmie. 

Przy odpowiednim wykorzystaniu potencjału i korzyści jakie niosą ze sobą dostępne narzędzia IT, możemy w pełni zoptymalizować przebieg naszych procesów biznesowych. 


Wyprzedzamy konkurencję. 

Firmy, które przeszły transformację cyfrową są lepiej przygotowane na spełnianie oczekiwań klienta. Automatyczna analiza danych przyczynia się do możliwości szybszej reakcji w sytuacjach kryzysowych. Ponadto dzięki takim raportom firma może cały czas optymalizować swoje działania, by dostosować produkty czy usługi pod konkretnego klienta. Szybkość, elastyczność, automatyzacja – sprawiają, że firma ma szansę wyróżnić się na tle konkurencji. 


O jakich narzędziach warto pamiętać?

Na etapie informatyzacji przydatne są odpowiednie systemy, dzięki którym firma może działać w sposób sprawny, wykorzystując maksimum swoich możliwości. 

Jeden z naszych klientów, firma budowlana Alcomex, po wdrożeniu przygotowanego na zamówienie dla nich systemu internetowego do zarządzania całą firmą (tzw. system ERP), usprawniającego i porządkującego wszystkie procesy wewnętrzne, zorientował się, że jeden z jego projektów w tamtym momencie był niekorzystny dla firmy. Oprócz tego, w jednym miejscu znalazły się wszystkie najważniejsze informacje potrzebne do zarządzania biznesem m.in.:  finanse, statystyki, projekty. Śledzenie tych wskaźników na bieżąco pozwala na natychmiastową reakcję w kryzysowej sytuacji i zastosowanie odpowiednich środków zaradczych.

Zakres funkcji ERP Alcomex

Innym niezbędnym przy pracy z klientem systemem jest CRM, który pozwala zarządzać informacjami związanymi z klientem. Pozwala na lepsze poznanie klienta, obserwację jego zachowań, dzięki czemu ma realny wpływ na optymalizację produktu czy usługi jaką prezentujemy. Więcej informacji na temat systemów ERP i CRM oraz korzyści płynących z ich posiadania znajdziesz w naszym artykule o dedykowanych rozwiązaniach dla firm.

Ważne jest by transformacją zajęła się firma zaawansowana technologicznie, która dobrze rozumie potrzeby klienta. Nieprawidłowe przeprowadzenie takich procesów nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Każdy system powinien być w 100% spersonalizowany. Tylko dzięki temu można liczyć na efektywność pracy. 

Czas to pieniądz, dlatego jeśli możesz zautomatyzować procesy biznesowe w swojej firmie i uczynić ją bardziej efektywną, to zrób to. Sprawdź naszego najnowszego ebooka "Cyfrowa szczepionka dla Twojej firmy", z którego dowiesz się czym jest transformacja cyfrowa w firmie i dlaczego jest absolutnie niezbędna w dzisiejszych czasach. W ebooku znajdziesz praktyczne wskazówki, nasze biznesowe case study, a także poznasz przykładowy budżet potrzebny do przeprowadzenia całego procesu w firmie.


Nie czekaj na kryzys, jeśli jesteś zainteresowany transformacją cyfrową w Twojej firmie.

Pobierz nasz darmowy ebook o transformacji cyfrowej.

Pobierz ebooka


Katarzyna
Specjalistka od marketingu, zajmująca się na co dzień prowadzeniem social media i wdrażaniem wszelkich kreatywnych pomysłów w rzeczywistość. W pracy skupia się na tworzeniu ciekawych treści, a po godzinach przeprowadza kulinarne eksperymenty.

Czego potrzebujesz?

Strony internetowej

Systemu informatycznego

Aplikacji mobilnej

Projektu graficznego

Wsparcia technicznego

Chatbota

Preferowana forma kontaktu

Podaj dane kontaktowe

Administratorem danych osobowych jest HighSolutions sp. z o.o. (dalej „Spółka”) z siedzibą w Tarnowie Podgórnym, ul. Szkolna 21/1, 62-080 Tarnowo Podgórne, adres email kontakt@highsolutions.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

Dziękujemy!

Odezwiemy się wkrótce