News Biznes

Czas to pieniądz czyli 3 najważniejsze powody dla których duże firmy inwestują w dedykowane rozwiązania IT

dedykowane rozwiązania IT,platforma ERP,platforma back-end
dedykowane rozwiązania IT,platforma ERP,platforma back-end

Powiedzmy sobie szczerze: dedykowane rozwiązania IT sprawiają, że twoja firma ma dużą szansę wyprzedzić konkurencję. Czym jest dedykowane rozwiązanie IT? Mówiąc w jak największym skrócie: jest to software od podstaw szyty na miarę dla twojej firmy. Może to być dedykowana strona internetowa, system zarządzania klientami, zarządzania magazynem, aplikacje, dedykowane systemy ERP i inne.

Rynek usług IT rozwija się jak nigdy wcześniej. Według danych IDC, światowe wydatki na IT w 2019 roku osiągną kwotę ponad 240 miliardów dolarów. Jednakże pomimo szerokiej oferty szablonowych narzędzi dostępnych na rynku (CMS, CRM, software do automatyzacji procesów, aplikacje i wiele innych) największe korporacje decydują się na software skrojony idealnie do ich potrzeb.

Chcesz się dowiedzieć dlaczego tak się dzieje i jakie wymierne korzyści może przynieść wprowadzenie takiego systemu w Twojej firmie? Czytaj dalej. 


Platformy ERP tworzą realne oszczędności dzięki optymalizacji procesów

W 2015 roku rozpoczęliśmy pracę nad platformą dla Alcomexu- dużej firmy budowlanej. Wraz z rozwojem firmy oraz większą ilością zleceń Klientowi coraz trudniej było panować nad kosztami i rentownością projektów. Z tego powodu posiadanie nowoczesnego systemu informatycznego okazało się niezbędne by móc określić, które zlecenia są opłacalne, a których unikać w przyszłości. Po kilku miesiącach poszukiwań, Klient doszedł do wniosku, że żadne z ogólnodostępnych rozwiązań na rynku nie spełnia jego potrzeb.

Po analizie potrzeb oraz określeniu specyfikacji i zakresu projektu przystąpiliśmy do przygotowywania dedykowanego systemu ERP. Nasze prace nad platformą trwały ponad rok.


 Dedykowane rozwiązanie IT dla firmy Alcomex: platforma ERP zoptymalizowała procesy w firmie.

Dedykowane rozwiązanie IT dla firmy Alcomex: platforma ERP, która zoptymalizowała procesy w firmie.


Co uzyskał dzięki temu klient? Wzrost marży, lepszą kontrolę finansową, aż 20% oszczędności pracy finansów oraz większe zadowolenie pracowników. Podczas gali z okazji 10-lecia firmy, wdrożenie systemu Alcomex Office zostało uznane przez Zarząd i pracowników firmy jako największy krok milowy w jej dziejach, który pozwoli firmie jeszcze szybciej się rozwijać.


Efektywny workflow całej organizacji 

Nie bójmy się tego powiedzieć: dedykowane rozwiązanie IT jest najbardziej efektywnym systemem jaki możesz dać swojej firmie. 

Posłużmy się przykładem Biura Karier i firmy AIESEC - największej na świecie organizacji prowadzonej przez studentów w 122 krajach. 

Ich największym przedsięwzięciem są Dni Kariery – największe targi pracy, praktyk i staży dla studentów w Polsce, odbywające się corocznie od ponad 20 lat. Przed nami stało zadanie stworzenia największej platformy do zarządzania rezerwacją stoisk.


Dedykowana platforma IT do zarządzania największymi Targami Pracy w Polsce.

Dedykowana platforma IT do zarządzania największymi Targami Pracy w Polsce.


Zadanie nie było łatwe: obsługa ponad 90 tysięcy kont zarejestrowanych użytkowników logujących się do systemu w okresach szczytu, a także umożliwienie rejestracji użytkowników w mniej niż jedną minutę. Wymagało to dużych zdolności kodowania i ponad 4 miesięcy prac zespołu programistów, grafików i UX-owców.

Efekt?

AIESEC była w stanie czterokrotnie przyśpieszyć proces rezerwacji stoisk. Marka AIESEC jest oceniana ponad 300% lepiej w stosunku do jej poprzedniego wizerunku. 60% więcej studentów powraca na targi podczas kolejnych edycji.

Jak widać na tym przykładzie, czas i środki zainwestowane w stworzenie takiej platformy zwracają się bardzo szybko dzięki oszczędności na procesach i obsłudze.


Dedykowane rozwiązania IT są droższe i bardziej czasochłonne - to MIT!

Chciałoby się powiedzieć, że tworzenie dedykowanych rozwiązań IT jest droższe i mniej efektywne czasowo. Przecież w przypadku gotowego rozwiązania wystarczy wykupić dostęp do platformy, dostosować do firmy, wdrożyć rozwiązanie i przeszkolić zespół w zakresie jej używania.

Tak, na pierwszy rzut oka. Ale.

Takie rozwiązania przeważnie zawierają wiele zbędnych funkcji, które nie służą Twojej firmie, a wprowadzają jedynie chaos informacyjny. Co także jest tego pochodną - płacisz za coś, czego nie chcesz i nie potrzebujesz. 

Natomiast w przypadku dedykowanych rozwiązań system rośnie razem z tobą. Twoja firma ma pełną kontrolę nad tym, jak rozwija się platforma i możesz być pewien, że jest zawsze kompatybilna ze wszystkimi innymi systemami w firmie.

Idealnym przykładem jest firma Nutricia i platforma Ketoplanner - międzynarodowa platforma dla pacjentów wymagających dedykowanego wsparcia dietetycznego.

Na początku korporacja zakupiła gotową platformę z rynku amerykańskiego. Niestety system był trudny w obsłudze, pełen błędów i najprościej rzecz ujmując - zakres funkcjonalny rozmijał się z potrzebami użytkowników serwisu. 

Nutricia zdecydowała się na stworzenie dedykowanego rozwiązania skrojonego na miarę indywidualnych potrzebpacjentów oraz dietetyków. Skłaniali się ku przetestowanemu w innych projektach systemowi WordPress. Podczas konsultacji projektowych przekonaliśmy ich jednak, że dedykowana platforma, napisana specjalnie od zera to najlepsza dla nich opcja. Wdrożenie systemu zakończyło się wielkim sukcesem.


Dedykowana platforma Nutricia Ketoplaner stworzona dla pacjentów wymagających dedykowanego wsparcia dietetycznego.

Dedykowana platforma Nutricia Ketoplanner stworzona dla pacjentów wymagających dedykowanego wsparcia dietetycznego.


Dzięki platformie dedykowanej nastąpił wzrost zaangażowania użytkowników, pacjenci tworzą 100% więcej posiłków w systemie, a dietetycy tworzą diety dla małych pacjentów 3 razy szybciej.


Skoro czas to pieniądz - obliczmy to!


Pozwólmy sobie na małe ćwiczenie umysłowe dotyczące potencjalnych oszczędności dzięki wprowadzeniu systemu dedykowanego.

Politechnika Warszawska. Dedykowana platforma Biura Karier. 

Dzięki dedykowanej platformie dla studentów, pracowników i pracodawców Biura Karier udało się zaoszczędzić aż 40% czasu pracy pracowników Biura Karier dzięki 3 razy krótszemu procesowi wprowadzania studentów. 

Zakładając (hipotetycznie), że w dziale pracuje 10 osób, a każdy z pracowników zarabia 3 tys zł miesięcznie. W skali roku da to oszczędności wielkości 144 tys zł. Każda z tych zaoszczędzonych  godzin jest niezwykle cennym czasem, który może zostać przeznaczony na inne projekty.

Liczby mówią same za siebie.

Magdalena
Szerzy dobrą nowinę o naszej firmie w świat. Pisze. Dba o dobre relacje z mediami i wizerunek firmy. Prowadząc naszego bloga stara się zainspirować do wprowadzania rozwiązań IT. Nieustannie głowi się nad tym, jak jeszcze lepiej rozumieć potrzeby naszych klientów.

Czego potrzebujesz?

Strony internetowej

Systemu informatycznego

Aplikacji mobilnej

Projektu graficznego

Wsparcia technicznego

Chatbota

Preferowana forma kontaktu

Podaj dane kontaktowe

Administratorem danych osobowych jest HighSolutions sp. z o.o. (dalej „Spółka”) z siedzibą w Tarnowie Podgórnym, ul. Szkolna 21/1, 62-080 Tarnowo Podgórne, adres email kontakt@highsolutions.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

Dziękujemy!

Odezwiemy się wkrótce