News

HighSolutions - software house numer 3 na świecie

transformacja cyfrowa,laravel,software house,clutch
transformacja cyfrowa,laravel,software house,clutch

Fanfary, oklaski, werble. Ranking Clutch.co nie kłamie. HighSolutions od kilku tygodni utrzymuje pozycję trzeciej firmy na świecie tworzącej w Laravelu rozwiązania technologiczne dla biznesu. Zresztą, jesteśmy prawdziwymi ambasadorami tego frameworka w naszym kraju. Nie mogło być inaczej!

Co to tak naprawdę oznacza i w jaki sposób implementujemy miłość do Laravela w programistach?


Jeśli zarzuciliśmy Was we wstępie zbyt dużą ilością informacji, nie martwcie się, za chwilę wszystko wyjaśnimy. Ekscytacja i radość robią swoje :)


3 miejsce w rankingu Clutcha

Na pozycję najlepszego laravelowego software house’u jako zespół pracujemy od 5 lat. Nigdy jednak nie zastanawialiśmy się nad tym, kiedy wyszukiwarka na Clutch.co (w skrócie: platformie B2B łączącej firmy IT z klientami) wskaże HighSolutions jako jeden z najlepszych wyborów dla zainteresowanych usługami technologicznymi tworzącymi w tym konkretnym frameworku.HighSolutions to software house nr 3 na świecie tworzący rozwiązania technologiczne w Laravelu wg Rankingu Clutch.co


Na nasze miejsce w rankingu z pewnością miały wpływ wysokie oceny, czyli 5.0 oraz recenzje naszych klientów. Dziękujemy Wam za zaufanie :)
Laravel jest najlepszym frameworkiem na świecie

Z pewnością jest najpopularniejszym.

Na świecie, niekwestionowanie, Laravel jest frameworkiem PHP numer 1. W Polsce dogania już popularność Symfony.


Popularność frameworków PHP w Polsce

Walka Laravela i Symfony o pierwsze miejsce.


Google Trends


Popularność frameworków PHP na świecie

Laravel pozostawia konkurencję (Symfony, CodeIgniter, Zenda) daleko za sobą.


Google Trends


W blasku HSfleszy - czyli zarażamy miłością do Laravela

Nie możemy tego ukrywać:

  • w Laravelu specjalizujemy się od 5 lat,
  • stanowi aż 70% kodu, który stosujemy we wszystkich naszych projektach. Reszta to m.in. Vue.js, Symfony i AngularJS. 


Dlaczego bez cienia wątpliwości postawiliśmy na Laravela?

Prostota i intuicyjność + ogromna popularność na świecie oznacza łatwą, często nieograniczoną dostępność do dokumentacji.

(Źródło wiedzy o tym frameworku stanowi serwis Laracasts, warto sprawdzić!).

Więcej o tym, który framework PHP warto wybrać na początek, przeczytasz w naszym innym artykule.

Mimo, że w Polsce statystyki wyszukiwania słów kluczowych związanych z Laravelem (które wskazałam powyżej) są wysokie, wciąż znajdziemy częściej oferty pracy związane z Symfony.

I my, jako kilkuletni eksperci od Laravela, staramy się zarażać polskich programistów, programistki i inne osoby związane z tworzeniem oprogramowania miłością do niego.

Jak? Promujemy Laravela podczas meetupów!


Laravel Poznań MeetUp

Od 2018 roku jako laravelowy prymus, edukujemy specjalistów i dzielimy się wiedzą. Jesteśmy pomysłodawcą i współtwórcą jedynego w Polsce Laravel Poznań MeetUp-u.

W ciągu ostatnich 2 lat zorganizowaliśmy aż 14 spotkań dla specjalistów. MeetUpy składają się z 2-3 technicznych prelekcji, podczas których my, partnerzy naszych wydarzeń (m.in. TRUI SH) oraz nasi goście dzielą się wiedzą lub rozwiązują problemy, które napotykają podczas kodowania (Live Coding rulezzz). Oczywiście, podczas prelekcji można zadawać pytania (np. poprzez aplikację sli.do).

Podczas prelekcji ważne jest aktywne słuchanie i uważność - na uczestników konkursu na QUIZIZZ czekają nagrody.

Dotychczasowe MeetUp-y organizowane były w Plus Jeden Poznań. Pierwsza edycja online już za nami i szykujemy już kolejną - 5 listopada!


Dołącz do wydarzenia na Facebooku


Gdzie możesz znaleźć prezentacje oraz prelekcje z Laravel Poznań MeetUp?

Zwiększenie wydajności API z Laravel i Swoole z użyciem Docker, Laravel 6.0 - co nowego?, Jak stworzyliśmy system kudosów w Laravelu i Slacku - tak brzmiały ostatnie prelekcje podczas MeetUp-ów. Zastanawiasz się gdzie możesz je obejrzeć?


Prezentacje na SlideShare - Laravel Poznań MeetUp


GitHub - księga zaklęć programistów

Nasi programiści z uśmiechem na twarzy dzielą się naszym kodem i repozytoriami w formie open source na GitHubie. Jednym z nich jest stworzony przez nas projekt HighKudos (czyli HSkarteczki), który możesz wykorzystać jako narzędzie do komunikacji w swojej firmowej przestrzeni.

Na jednej z prelekcji “Jak stworzyliśmy system kudosów w Laravelu i Slacku” podczas #10 Laravelowego MeetUp-u, Adam, nasz CEO, pokazał jak wdrożyć ten system na Slacku.

Zapisany film z wydarzenia znajdziesz na fanpage’u Laravel Poznań MeetUp (minuty 13:41-34.30).


Każdą paczkę na GitHubie tworzymy jako software house zakochany w Laravelu


Podsumowanie

Mimo ogromnej radości z “Top #3 na Clutchu” nie spoczywamy na laurach. Nadal intensywnie i z zaangażowaniem pracujemy nad projektami dla naszych klientów. Wciąż będziemy pracować nad działaniami promującymi Laravela w Polsce. I nie zapomnijcie o najbliższym Laravel Poznań MeetUp-ie w formule online. To już 5 listopada!


Dołącz na Facebooku!Dużo informacji o samym Laravelu powyżej, ale może chcesz dowiedzieć się więcej jak tworzymy rozwiązania IT w HighSolutions?

Pobierz nasz darmowy ebook o transformacji cyfrowej.

Pobierz ebooka


Dominika Pyssa
W HighSolutions tworzy content marketing i social media.

Czego potrzebujesz?

Strony internetowej

Systemu informatycznego

Aplikacji mobilnej

Projektu graficznego

Wsparcia technicznego

Chatbota

Preferowana forma kontaktu

Podaj dane kontaktowe

Administratorem danych osobowych jest HighSolutions sp. z o.o. (dalej „Spółka”) z siedzibą w Tarnowie Podgórnym, ul. Szkolna 21/1, 62-080 Tarnowo Podgórne, adres email kontakt@highsolutions.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

Dziękujemy!

Odezwiemy się wkrótce