Technologie

Framework Laravel: 5 najciekawszych prelekcji z Laravel Meetup Poznań

laravel,framework laravel,docker,laradock,tailwind css,botman,laravel poznań meetup,php,form request,implementacja API w laravelu,laravel api,eloquent
laravel,framework laravel,docker,laradock,tailwind css,botman,laravel poznań meetup,php,form request,implementacja API w laravelu,laravel api,eloquent

Laravel, Docker, Laradock, Tailwind, Botman.... zapraszamy Cię na przegląd najciekawszych prelekcji ze świata Laravel Poznań Meetup, czyli miejsca gdzie każdy developer ceniący sobie framework Laravel byż powinien!1. Laravel w wirtualnym kontenerze Docker'a

Marek Tenus, full-stack developer omawia którko czym jest Docker, wprowadza do projektu Laradock i pokazuje jak można prościej pracować w PHP używając Dockera, wykorzystując do tego Laradock. Marek omawia także główne mechanizmy, które pozwalają odpalić środowisko testowe aplikacji napisanej w PHP bez względu na framework, czy też inne rozwiązanie jak Wordpress lub Joomla.
2. Tworzenie chatbotów z wykorzystaniem BotMan

Dla wszystkich zainteresowanych podstawami tworzenia chatbotów w PHP, wykorzystując framework Laravel i Botman. Adam przedstawia wszystkie możliwości tego rozwiązania, na konkretnych przykładach. Po tej prelekcji każdy programista PHP powinien być w stanie stworzyć swojego chatbota. Jest to prelekcja, z którą Adam występował w 2018 roku Pradze na konferencji PHP CE. Więcej o tworzeniu chatbotów z wykorzystaniem BotMan możesz przeczytać tutaj.
3. Koniec CSS? Jest Tailwind!

Amadeusz Kozłowski, frond-end developer mówi o narzędziu TailwindCSS. Framework generujący klasy CSS, pozwalające, w odróżnieniu od rozwiązań typu Bootstrap czy Bulma, uzyskać unikatowy wygląd strony. Amadeusz opowiada krok po kroku jak wygląda instalacja i integracja ze środowiskiem Laravel, pokazuje podstawowe informacje pozwalające na stworzenie komponentów i stworzy jeden na żywo. Dodatkowo sporo cennych porad dla początkujących.

Po tej prelekcji programista front-end powinien być w stanie ostylować stronę internetową przy użyciu tego narzędzia.
4. Wykorzystanie Form Request przy implementacji API w Laravelu

Marek Tenus, full-stack developer, opowiada o FormRequest i jego wykorzystaniu przy API do walidacji żądań. Filmik jest skierowany do wszystkich, którzy używają frameworka Laravel. Celem prelekcji Marka jest uświadomienie developerom, że kod może być czytelniejszy, a aplikacja bezpieczniejsza. Jest to mechanizm z dużo większymi możliwościami niż sama walidacja.
5. Eloquent Sequence - historia pewnej biblioteki opensource

W tej prelekcji, Adam Matysiak, opowiada o genezie pierwszej paczki open source, którą stworzyliśmy. Adam opisuje cały proces jej tworzenia - od pierwszych rozwiązań, przez decyzję o stworzeniu paczki, po jej rozwój. Prelekcja jest pełna mnóstwa praktycznych porad, jak tworzyć własne rozwiązania oraz dlaczego warto.

Podobały Ci się nasze prelekcje?

 Zasubskrybuj nasz kanał na youtube aby kolejne Cię nie ominęły!

Zasubskrybuj


Magdalena
Szerzy dobrą nowinę o naszej firmie w świat. Pisze. Dba o dobre relacje z mediami i wizerunek firmy. Prowadząc naszego bloga stara się zainspirować do wprowadzania rozwiązań IT. Nieustannie głowi się nad tym, jak jeszcze lepiej rozumieć potrzeby naszych klientów.

Czego potrzebujesz?

Strony internetowej

Systemu informatycznego

Aplikacji mobilnej

Projektu graficznego

Wsparcia technicznego

Chatbota

Preferowana forma kontaktu

Podaj dane kontaktowe

Administratorem danych osobowych jest HighSolutions sp. z o.o. (dalej „Spółka”) z siedzibą w Tarnowie Podgórnym, ul. Szkolna 21/1, 62-080 Tarnowo Podgórne, adres email kontakt@highsolutions.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

Dziękujemy!

Odezwiemy się wkrótce