News

Wielkie zmiany po 10 latach!

marketing,biznes,news,nowości,vk,vkontakte,facebook,funkcjonalnosci,branża IT
marketing,biznes,news,nowości,vk,vkontakte,facebook,funkcjonalnosci,branża IT

10 lat. Dokładnie tyle czasu minęło od ostatniej większej zmiany na VK.com – rosyjskim odpowiedniku Facebooka. W ubiegłym roku, ponad 100 milionów użytkowników poza zmianą interfejsu otrzymało zestaw ciekawych nowych funkcjonalności. Na tyle ciekawych, że nie mogliśmy przejść obok nich obojętnie. 

Zapraszam po wycieczkę po najciekawszych rozwiązaniach.


1. Wbudowany stream muzyczny

Coś dla miłośników dobrej muzyki. VK.com zapewnił użytkownikom dostęp do 3 największych baz muzyki Universal Music Group, Warner Music Group, Sony Music Entertainment oraz wytwórni lokalnych. Miesięczny niski abonament (150 rubli, ok 2,5$) dostarcza miesiąc słuchania bez ograniczeń.


2. Algorytm VK

Jedną ze zmian jest nowy algorytm wpływający na kolejność wyświetlania treści na newsfeedzie użytkownika. Jest on zależny standardowo od zainteresowań i aktywności danej osoby. Kolejność jest następująca: posty unikalne, treści wysokiej jakości graficznej, wpisy promowane.


3. Skracanie linków i generator kodów QR

Gdy firma nie korzysta z rozwiązań typu livechat, może na swojej stronie umieścić skrócony link – vk.me/USERNAME który linkuje użytkownika bezpośrednio do otwartego okna komunikatora VK ☺ Całkiem sprytne rozwiązanie, tym bardziej, że jest również możliwość wygenerowania personalizowanych kodów QR.


4. Przelewanie pieniędzy 

Smartphone to obecnie nasze standardowe codzienne wyposażenie. Z tego powodu VK.com zrobiło miły gest w kierunku nowych trendów. Teraz jego użytkownicy mają możliwość transferu nawet 75000 Rubli przez aplikację. Co prawda jest prowizja w wysokości 1% kwoty, ale…co to jest w podbramkowej sytuacji ;-)


5. Zdjęcie w tle w grupach

Kolejna zmiana dotyczy profili grup. Od teraz administrator ma możliwość umieszczenia zdjęć w formacie 1590 x 400 px pod którym znajdują się także 3 odnośniki do sekcji: informacje o grupie, posty, Wikipedia. Przydatne!


6. Live stream

Funkcjonalność nam znana już od dawna. Na VK.com użytkownicy systemów iOS i Android korzystają z tej opcji od niedawna. Co ciekawe jest to nie tylko doskonałe narzędzie do autopromocji, ale i zarabiania. Fani danej audycji mogą wspierać autora wirtualnymi prezentami, które można wymienić na pieniądze. 


Powyższa lista to zaledwie 6 nowości z całego worka usprawnień wprowadzonych przez vkontakte. O tym co więcej będziemy pisać w kolejnym wpisie. A tymczasem, w kontakcie! :-) 


Artykuł pojawił się w magazynie Nowy Marketing.


Katarzyna
Stanowi pomost między klientem, a zespołem realizującym projekt. Poza koordynacją pracy i delegowaniem zadań zajmuje się opracowywaniem koncepcji serwisów internetowych oraz strategii komunikacji. Interesuje się User Experience oraz analizą zachowań użytkowników mediów społecznościowych.

Czego potrzebujesz?

Strony internetowej

Systemu informatycznego

Aplikacji mobilnej

Projektu graficznego

Wsparcia technicznego

Chatbota

Preferowana forma kontaktu

Podaj dane kontaktowe

Administratorem danych osobowych jest HighSolutions sp. z o.o. (dalej „Spółka”) z siedzibą w Tarnowie Podgórnym, ul. Szkolna 21/1, 62-080 Tarnowo Podgórne, adres email kontakt@highsolutions.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

Dziękujemy!

Odezwiemy się wkrótce