Biznes

Jak sprzedawać w Internecie?

e-commerce,sprzedawać,internet,allegro,sklep,online,magento,prestashop,sprzedaż,e-biznes
e-commerce,sprzedawać,internet,allegro,sklep,online,magento,prestashop,sprzedaż,e-biznes

Każda osoba, która prowadzi działalność handlową, liczy na jak największe zyski ze sprzedaży. To całkowicie zrozumiałe. Warto więc zastanowić się nad tym, co możemy zrobić, by zwiększyć liczbę klientów. Jednym z kroków, które w dzisiejszych czasach trzeba podjąć, jest wprowadzenie sprzedaży do kanału online. Polacy pokochali zakupy w Internecie i to właśnie w ten sposób coraz częściej nabywają ubrania, sprzęt, kosmetyki, a nawet jedzenie. Dlatego też, jeśli zależy Ci na dobrych wynikach sprzedażowych, zacznij działać w Sieci. Wbrew pozorom, nie musi być to trudne. Nasze rady z pewnością skutecznie Ci pomogą.


Co powinieneś wiedzieć o sprzedaży w Internecie?


Biznes e-commerce rozwija się w naszym kraju bardzo szybko. Nie ma w tym nic dziwnego - wielu Polaków przyznaje się, że zakupy przez Internet to dla nich najlepsze rozwiązanie. Wpływ ma na to nie tylko szeroka oferta produktów, ale również atrakcyjne ceny. W związku z tym jednak w branży tej panuje spora konkurencja, z której musisz zdawać sobie sprawę.

Zacznijmy od rzeczy podstawowych. Jeśli zależy Ci na tym, by osiągnąć sukces, musisz zadbać nie tylko o załatwienie wszystkich formalności związanych z rejestracją działalności gospodarczej, ale również przygotować się do otwarcia sklepu. Przede wszystkim poszukaj na rynku niszy, czyli rodzaju popytu, który jak dotąd nie został całkowicie zaspokojony. Zastanów się również kto będzie klientem Twojego sklepu - to pozwoli Ci prowadzić komunikację w odpowiedni sposób. Najlepszym rozwiązaniem byłoby otwarcie sklepu powiązanego tematycznie z czymś na czym się znasz lub co lubisz. Tego typu osobiste doświadczenie i pasja są bezcenne w kontaktach z klientami – pozwalają odpowiadać na ich pytania i dopasować produkt do ich potrzeb. Zadbaj również o analizę rynku - sprawdź, jak wygląda konkurencja na Allegro oraz sklepy internetowe z pokrewnej do Twojej branży.

 

Allegro - czy warto korzystać z możliwości tego serwisu?

 

Bardzo wiele osób, zastanawiających się nad rozpoczęciem swojej przygody ze sprzedażą w Internecie, decyduje się na sprzedaż na Allegro. To wciąż bardzo popularna platforma, którą wykorzystują zarówno mali przedsiębiorcy, jak i duzi gracze na rynku e-commerce. Czy jednak skorzystanie z niej jest dobrym pomysłem? Z całą pewnością, nie zaszkodzi. Musimy jednak mieć świadomość, że serwis pobiera prowizję od każdej sprzedanej przez Ciebie rzeczy. Twoje zyski będą więc mniejsze, niż w przypadku prowadzonego samodzielnie sklepu internetowego. Co więcej, jeśli nie zapłacisz za dodatkowe promowanie swojej sprzedaży, klienci mogą nawet nie zauważyć Twojego towaru w zalewie ofert.

   

Jakie są zalety własnego sklepu online?

 

Jeśli zastanawiasz się jak sprzedawać w Internecie, powinieneś wziąć pod uwagę budowę własnego sklepu online. Jest to rozwiązanie, które zapewni Ci długofalowe korzyści. To prawda, że początki bywają trudne - zanim klienci trafią na Twoją ofertę, musisz zadbać o stronę wizualną sklepu, odpowiednią reklamę oraz pozycjonowanie pod kątem SEO, które zapewni Ci wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. To wszystko może trochę potrwać - dlatego też wiele osób uważa, że Allegro jest lepszym rozwiązaniem. Tymczasem to nie do końca prawda. W dłuższym okresie posiadanie własnego e-sklepu znacznie bardziej się opłaca. Nie tylko ze względu na brak prowizji, ale również dlatego, że własna strona internetowa wygląda o wiele bardziej profesjonalnie.

 

Najlepszy silnik dla sklepu internetowego - na co warto postawić?

 

Jeśli zastanawiasz się jak postawić sklep internetowy tak, by jego obsługa była dla Ciebie prosta i komfortowa, musisz wybrać silnik dla sklepu, który spełni Twoje oczekiwania. W dzisiejszych czasach dostępnych jest naprawdę wiele platform, które możesz wykorzystać. Część z nich to darmowe narzędzia, w innych musisz uiścić opłatę abonamentową. Wśród nich chcielibyśmy przybliżyć Ci dwa z nich. Chodzi o platformy Magento oraz PrestaShop. Każda z nich posiada swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się im więc nieco bliżej.


Pierwszym z silników, jakie warto wziąć pod uwagę, jest PrestaShop. To intuicyjne i funkcjonalne narzędzie, którego obsługa nie powinna sprawić trudności nawet laikom. Co równie ważne, platforma ta jest darmowa - nie będziemy więc ponosić dodatkowych kosztów.  PrestaShop posiada pełne spolszczenie oraz integrację systemów płatności. Jest to silnik nie posiadający wielkich wymagań serwerowych.


Logo Magento

W przypadku Magento mówimy o nowoczesnej platformie, która dostępna jest zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej. Jeśli zdecydujemy się na tę drugą opcję, mamy szansę korzystać z udogodnień takich jak raporty, systemy analiz, aplikacja mobilna czy systemy płatności. Co więcej, ten właśnie silnik daje nam również sporo możliwości dotyczących np. zmian w kodzie, co ułatwia pozycjonowanie sklepu.

Co więc wybrać? Tak naprawdę wiele zależy od rodzaju naszej działalności oraz wielkości sklepu, jaki prowadzimy. Jeśli nasz biznes jest stosunkowo niewielki i zależy nam przede wszystkim na prostym zarządzaniu sklepem internetowym, wtedy warto zdecydować się na PrestaShop. Jeśli zaś prowadzimy sprzedaż w Internecie na szeroką skalę lub nasz sklep dynamicznie się rozwija, o wiele lepiej wybrać silnik Magento.

 

Jak mogę wspomóc sprzedaż swoich produktów?

 

Każda osoba, która posiada własny sklep internetowy, chce by przyciągał on jak największą liczbę klientów, którzy zdecydują się na zakup towaru. Często jednak z powodu prostych błędów lub niewiedzy nie wykorzystujemy w pełni możliwości, jakie daje nam silnik naszego sklepu. Warto więc wiedzieć o tym, że możemy wykorzystać akcje, które wspomagają sprzedaż online. Wśród nich wymienić możemy chociażby wprowadzenie łatwiejszego systemu płatności, brak konieczności zakładania konta sklepowego, płatności ratalne czy atrakcyjne formy wizualne z użyciem video 360 stopni lub AR. Więcej na ten temat znajdziesz na naszym blogu we wpisie Jak poprawić sprzedaż w sklepie internetowym?

 

Jak więc widać, e-biznes jest w zasięgu Twojej ręki. Odrobina wiedzy praktycznej, stosowanie się do porad doświadczonych specjalistów oraz wykorzystywanie najnowszych, dopasowanych do Twoich potrzeb rozwiązań, to gwarancja prężnego rozwoju sklepu internetowego. 


Czego potrzebujesz?

Strony internetowej

Systemu informatycznego

Aplikacji mobilnej

Projektu graficznego

Wsparcia technicznego

Chatbota

Preferowana forma kontaktu

Podaj dane kontaktowe

Administratorem danych osobowych jest HighSolutions sp. z o.o. (dalej „Spółka”) z siedzibą w Tarnowie Podgórnym, ul. Szkolna 21/1, 62-080 Tarnowo Podgórne, adres email kontakt@highsolutions.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

Dziękujemy!

Odezwiemy się wkrótce