Biznes

Dlaczego warto mieć responsywną stronę internetową?

responsywność,RWD,strona internetowa,aplikacja,firma,mobilność
responsywność,RWD,strona internetowa,aplikacja,firma,mobilność

Internet to prawdziwa potęga, którą warto wykorzystać w prowadzeniu własnej firmy. Dzięki niemu w sposób prostszy niż dotychczas możemy pozyskiwać nowych klientów, komunikować się z nimi, sprzedawać oraz udzielać informacji.

Aby jednak było to możliwe, warto zadbać o swoją stronę internetową. Dzisiejsi użytkownicy Sieci są bowiem wymagający i tylko witryny internetowe, które spełniają określone standardy, są w stanie zatrzymać ich na dłużej. Sprawdź więc jakie są cechy dobrej strony internetowej i zadbaj o swoją wizytówkę firmową w sieci.


Dlaczego warto posiadać własną stronę internetową?

Zanim zaczniemy zastanawiać się jak powinna wyglądać Twoja strona internetowa, by spełniła swoją rolę, odpowiedzmy na pytanie dlaczego warto mieć stronę internetową. Przede wszystkim dlatego, że jest to cenne źródło informacji zarówno dla Twoich obecnych, jak i potencjalnych klientów. Dzięki niej mogą poznać Twoją firmę, jej historię, zakres działalności oraz konkretną ofertę. Często jest również miejscem, dzięki któremu klienci mogą szybko i wygodnie skontaktować się z Tobą, by rozwiać swoje wątpliwości oraz znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Jest to szczególnie istotne ze względu na fakt, że kontakt online zwykle oszczędza im mnóstwa czasu.

Co więcej, dzięki połączeniu strony np. z aplikacją mobilną możesz sprzedawać swoje produkty lub usługi, co zwiększy obroty przedsiębiorstwa. Nowoczesna i funkcjonalna strona internetowa firmy wpływa również na jej wizerunek, czyli na to jak postrzegać będą Cię inni. Tym bardziej warto więc zadbać o to, by oficjalna witryna Twojej firmy spełniała najwyższe standardy.


Cechy, które powinna posiadać idealna strona www

Czasy, w których strony internetowe były jedynie minimalistyczną wizytówką firmy, dawno już minęły. Obecnie nie wystarczy one page wypełniony dużą ilością tekstu oraz kilkoma zdjęciami. Internauci są teraz na tyle wymagający, że witryny tego typu po prostu omijają z daleka. Jeśli więc Twoja strona będzie przestarzała i nieatrakcyjna nie przyciągniesz do siebie klientów nawet posiadając bardzo dobrą, konkurencyjną ofertę. Warto mieć tego świadomość.

Zastanówmy się więc nad tym, jakie cechy posiada dobra strona internetowa. Przede wszystkim powinna być ona przejrzysta i czytelna. Czasy kiczu i eksplozji kolorów dawno już minęły. Obecnie „mniej znaczy więcej”. Podstawą jest jasne tło oraz ciemne, widoczne litery, które sprawią, że tekst czyta się bez trudu. Warto również postawić na jeden lub dwa kolory dominujące na stronie. Dobrze, jeśli będą spójne z kolorystyką logotypu lub ogólnej identyfikacji wizualnej firmy.

Przykład minimalistycznego landing page

Przykład minimalistycznego Landing Page - Minh Pham

Dbaj również o układ strony. Wszystkie treści warto posortować w grupy, które znajdą się w odpowiednich zakładkach. Nie ma sensu umieszczać na stronie przypadkowo porozrzucanych bannerów, które sprawią, że witryna będzie wyglądała chaotycznie. Zwróć też uwagę na font, z którego korzystasz - czy polskie znaki prezentują się dobrze oraz czy posiadasz odpowiednią licencję na jego użycie. Na koniec zapamiętaj, że minimalizm jest w modzie – nie zarzucaj czytelnika nadmiarem treści i grafik, a już na pewno nie na stronie głównej.


Dlaczego tak ważna jest responsywność stron internetowych (RWD)?

Mówiąc o cechach, które powinny charakteryzować dobre strony internetowe, nie sposób nie wspomnieć o responsywności, która odgrywa w dzisiejszych czasach wielką rolę. Mało tego, w dobie wzrostu znaczenia urządzeń mobilnych, jest wręcz jednym z podstawowych wymogów, stawianych nowoczesnym witrynom. Zacznijmy więc od odpowiedzi na pytanie - czym charakteryzują się responsywne strony internetowe? Mówiąc najprościej, są to strony, które dopasowują się do rozdzielczości ekranu, na którym zostają wyświetlanie. Dzięki temu doskonale prezentują się zarówno na dużym monitorze komputera, na tablecie, jak i na smartfonie. Wpływa to nie tylko na ich wygląd, ale również na czytelność i komfort użytkownika odwiedzającego witrynę.

Animacja responsywności strony internetowej 

Animacja responsywności strony internetowej - Muharrem Senyil

Przyjrzyjmy się bliżej korzyściom, jakie daje posiadanie responsywnej strony internetowej. O pierwszej z nich już wspomnieliśmy - to estetyczny wygląd oraz doskonała czytelność strony. Warto również mieć świadomość, że lawinowo rośnie liczba osób, które korzystają z Internetu za pomocą urządzeń mobilnych. Jeśli Twoja strona nie będzie responsywna, odwiedzający najprawdopodobniej szybko z niej wyjdą, ponieważ dużą trudność będzie sprawiało im znalezienie interesujących treści.

Kolejnym powodem, dla którego warto mieć responsywną stronę internetową, jest fakt, że strony tego typu są aprobowane i wspierane przez Google, dzięki czemu możesz liczyć na znacznie lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania (zwiększając ruch organiczny). Strony tego typu są również łatwe w zarządzaniu. Za wszystko odpowiada nadal jeden panel CMS. Poza tym, w dzisiejszych czasach posiadanie strony responsywnej to znak dla klienta, że nie pozostajesz w tyle z nowinkami technicznymi i wciąż się rozwijasz.


Jak znaleźć dobrego wykonawcę stron internetowych?

Nie da się ukryć, że stworzenie nowoczesnej, responsywnej strony internetowej nie jest zadaniem łatwym, szczególnie wtedy, gdy nie posiadamy doświadczenia w tworzeniu stron oraz aplikacji webowych. Lepiej znaleźć więc doświadczonych specjalistów, którzy doskonale się na tym znają. Jak jednak w zalewie ofert znaleźć dobrego wykonawcę strony internetowej, by mieć pewność, że jego praca spełni oczekiwania nasze oraz naszych klientów? Tak naprawdę to bardzo proste. Wystarczy jedynie kierować się kilkoma prostymi zasadami.

Przede wszystkim warto zacząć od sprawdzenia tego, co oferuje dana firma. Zapoznając się z jego portfolio możemy chociażby ocenić, czy nasze poczucie estetyki jest podobne. Jeśli na tym polu widzimy podobieństwa, warto sprawdzić cennik. Nie ma oczywiście sensu przepłacać, niemniej jednak, jeśli firma zajmująca się tworzeniem stron internetowych oferuje bardzo niskie stawki, możemy podejrzewać, że jakość wykonanej pracy nie będzie satysfakcjonująca. Kolejnym krokiem, który warto podjąć, jest sprawdzenie opinii o wykonawcy w Internecie oraz bezpośrednia rozmowa na temat naszego projektu. Dzięki temu zyskamy pewność, czy dobrze rozumie on czego potrzebujemy i czy jest w stanie sprostać zadaniu.


Podsumowując, w dzisiejszych czasach posiadanie nowoczesnej, intuicyjnej i responsywnej strony internetowej, to absolutna podstawa. Dzięki niej Twoja firma będzie miała znacznie większe szanse na zdobycie nowych klientów i osiągnięcie sukcesu sprzedażowego.
Czego potrzebujesz?

Strony internetowej

Systemu informatycznego

Aplikacji mobilnej

Projektu graficznego

Wsparcia technicznego

Chatbota

Preferowana forma kontaktu

Podaj dane kontaktowe

Administratorem danych osobowych jest HighSolutions sp. z o.o. (dalej „Spółka”) z siedzibą w Tarnowie Podgórnym, ul. Szkolna 21/1, 62-080 Tarnowo Podgórne, adres email kontakt@highsolutions.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

Dziękujemy!

Odezwiemy się wkrótce