Biznes

Jakie rozwiązania IT podnoszą przychody firmy?

marketing,biznes,technologie,rozwój
marketing,biznes,technologie,rozwój

Biznes przeniósł się do Internetu. Dziś przez Internet możemy skonfigurować i zamówić nowe auto czy zrobić zakupy z dostawą prosto do domu. Nie byłoby możliwości zamawiania taksówek przez smartfon, podglądu trasy przejazdu i realizacji automatycznych płatności, gdyby nie wykorzystanie aplikacji mobilnej. Zamawianie jedzenia za pośrednictwem strony internetowej sugerując się opiniami innych gości restauracji nie byłoby tak proste, gdyby kilka firm nie wpadło na pomysł, że można to zrobić dużo sprawniej przez Internet. Wszystkie te udogodnienia są oparte na konkretnych rozwiązaniach technologicznych, które zupełnie zmieniły biznes i świat, w którym żyjemy. 

 

Sam nadajesz kształt swojemu produktowi

Nowe technologie mają ogromny wpływ na to jak działają firmy oraz są jednym z kluczowych narzędzi, które mogą spowodować, że biznes będzie zdobywał przewagę na rynku i stanie się lepszy. Lepszy, to znaczy będzie skuteczniej realizował cele biznesowe, strategię firmy oraz pozwoli wejść na poziom sprzedaży nieosiągalny innymi kanałami. Weźmy na przykład wspomnianą możliwość konfiguracji i zakupu auta online. Stworzenie dedykowanej platformy internetowej prezentującej modele marki z możliwością ekspresowej konfiguracji online wznosi cały proces zakupowy aut na zupełnie inny poziom. Po wirtualnym wyborze swojego modelu i wszystkich jego komponentów, Klient przybywa do salonu z konkretną konfiguracją i jedynie negocjuje cenę. 

sam nadajesz kształt swojemu produktowiDedykowana platforma ekspresowej konfiguracji auta przenosi proces zakupowy na nowy poziom.

W ten sposób pionierzy zyskują przewagę, ponieważ posiadając najbardziej intuicyjny i przyjazny klientowi system do konfiguracji aut znacząco zwiększamy szansę na podniesienie ilości zamówień np. flagowego modelu marki. Wprowadzenie e-kreatorów aut wpłynęło na skrócenie całego procesu zakupowego klienta, a mówimy o relatywnie wysokich kwotach, które wiążą się z decyzją o zakupie. Podobnie jest z podglądem oferty deweloperów i możliwością rezerwacji mieszkań online. Teraz wirtualne przejście się po wybranym przez nas mieszkaniu i obejrzenie jego dokładnego planu oraz wreszcie rezerwowanie mieszkań stało się tylko kilkoma kliknięciami. Dzięki wprowadzeniu tych narzędzi wiele, do tej pory czasochłonnych i trudnych procesów stało się wygodne i jednocześnie pozwoliło maksymalnie ułatwić klientom najtrudniejsze decyzje.

 

Technologia, która zwiększa efektywność pracy i sprzedaż

Odpowiednie wykorzystanie nowych technologii przekłada się również na poprawienie procesów wewnątrz firmowych. Mamy możliwość stworzenia dedykowanej platformy do monitorowania finansów firmy, która bezwzględnie wskaże nam najsłabsze ogniwa finansowe przedsiębiorstwa i pokaże kluczowe statystyki aktualizowane w czasie rzeczywistym. Pozwala to błyskawicznie podjąć odpowiednie działania czy sprawdzić np. jak sprzedaje się nowy produkt. 


jak sprzedaje się nowy produkt?Jak sprzedaje się nowy produkt? Droga do sukcesu.

Firmy coraz częściej tworzą dedykowane platformy, które wskazują pola do usprawnień i analizują newralgiczne dla nich dane. Po jakimś czasie te firmy zwiększają sprzedaż, poprawiają kondycję finansową oraz efektywność wykonywanych zadań. Tak wygląda case studies wielu przedsiębiorstw, które wdrożyły odpowiednio skrojone rozwiązania do swoich potrzeb. Kluczem jest znalezienie w biznesie obszarów, które mogą działać sprawniej wykorzystując nowe technologie i spróbować zyskać przewagę, bo najlepsi już to robią.


Przykłady firm, które zrewolucjonizowały rynek działami technologicznymi:

 • Uber i MyTaxi  
 • Aplikacje bankowości mobilnej Mbank i ING 
 • Aplikacje biletowe np. PKP 
 • Allegro, Zalando, Tesco 
 • Netflix 
 • Yanosik 
 • Chmury internetowe jak Dropbox, Google Drive, OneDrive 
 • Endomondo, Strava i inne aplikacje sportowe 

Ogromne zmiany objęły również sposób reklamowania. Dziś już coraz mniej korzysta się z tzw. Outdooru, obecnie większość firm ma świadomość jak duże możliwości daje reklama internetowa i możliwość spersonalizowanego dotarcia do konkretnej grupy docelowej. Nie trzeba wieszać banneru przy ulicy, który zobaczą wszyscy, można stworzyć reklamę, którą zobaczą tylko Twoi Klienci. I wtedy np. zobaczą ją wyłącznie mężczyźni z przedziału wiekowego 30-35, którzy interesują się nowymi technologiami i są właścicielami Agencji Interaktywnych. Następnie gdy Klient odwiedzi już wybraną stronę możemy sprawdzić skąd przybył, jak się zachowywał na naszej stronie i w którym momencie ją opuścił. To również pozwala wyciągać wnioski i tak modelować naszą stronę, aby jak najskuteczniej spełniała swoją rolę.


Wobec powyższego możemy postawić tezę, że rozwiązania IT zrewolucjonizowały i zmieniły biznes. Podsumowując, jakie dają korzyści? 

 • Umożliwiają tworzenie projektów, które ułatwiają proces zakupowy i organizację pracy 
 • Rozwiązują kluczowe problemy i ułatwiają codzienne życie 
 • Umożliwiają bardziej wydajne zarządzanie firmami  
 • Czynią skomplikowane procesy o wiele bardziej przystępnymi  
 • Otwierają wiele kanałów skutecznej reklamy  

Oraz co najważniejsze:

 • Dają nieograniczone możliwości zdobywania przewagi na rynku 

Ilość możliwości i udogodnień, jakie daje wykorzystanie nowych technologii jest w zasadzie nieograniczona. Bardzo ważnym jest, aby rozumieć ten trend i odpowiednio go wykorzystać w swojej branży. Optymalizacja własnej pracy czy zdobywanie nowych klientów jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczy odpowiedni pomysł, starannie przygotowana strategia i skutecznie zrealizowany projekt, a szanse na osiągniecie Twojego celu znacznie wzrosną.


Chcesz poznać nasz pomysł na Twój biznes?

Wyceń projekt

Piotr
Odpowiada za strategię biznesową i zarządza działem sprzedaży. Dba o najwyższy poziom relacji z klientami i dobrą komunikację. Piotr jest zagorzałym fanem sportu oraz poznawania świata podczas podróży. W wolnych chwilach lubi aktywny wypoczynek oraz czytać o inspirujących ludziach.

Czego potrzebujesz?

Strony internetowej

Systemu informatycznego

Aplikacji mobilnej

Projektu graficznego

Wsparcia technicznego

Chatbota

Preferowana forma kontaktu

Podaj dane kontaktowe

Administratorem danych osobowych jest HighSolutions sp. z o.o. (dalej „Spółka”) z siedzibą w Tarnowie Podgórnym, ul. Szkolna 21/1, 62-080 Tarnowo Podgórne, adres email kontakt@highsolutions.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

Dziękujemy!

Odezwiemy się wkrótce