Biznes

6 korzyści team extension

team extension
team extension

Szybki rozwój branży IT powoduje braki programistów i innych specjalistów na rynku. Jak szybko rozbudować wewnętrzny zespół IT o dopasowanych do projektów i organizacji pracowników bez koncentracji na czasochłonnym procesie rekrutacji? 


Team extension (po polsku określane jako rozszerzanie zespołu wewnętrznego) to odpowiedź na wyzwania związane z zaspokojeniem zapotrzebowania na programistów, z którymi mierzy się wiele szybko rozwijających się firm, małych przedsiębiorstw oraz startupów osadzonych we współczesnej rzeczywistości biznesowej. Na czym polega team extension i jakie daje korzyści? 


Kiedy kluczowa jest oszczędność czasu i zasobów finansowych na rekrutację - Team extension to dobry sposób na szybkie pozyskanie do zespołu IT specjalistów, którzy już posiadają wymagane przez klienta umiejętności i kompetencje. 


Programiści, jako wykonawcy projektu klienta: 

  • poświęcają cały swój czas pracy nad projektem, aby wspierać firmę w osiąganiu jej celów, 
  • integrują się z zespołem oraz wewnętrznymi strukturami firmy, 
  • a tym samym - stają się częścią organizacji podczas trwania określonego projektu lub na określony czas. 

Jakie są zalety modelu Team extension? 

Wysoka skalowalność i elastyczność  

W obecnej sytuacji w branży IT samo zbudowanie zespołu projektowego jest wyzwaniem, zatem jak trudne musi być skalowanie? Team extension jako połączenie sił z dostawcą zewnętrznym daje możliwość pozyskania i wprowadzenia programistów do pracy nad projektem w ciągu kilku dni czy tygodni. Wielkość zespołu może być dostosowywana do zmieniających się potrzeb projektowych np. jeśli zależy Ci na szybszym rozwoju w danym okresie - zespół zostanie powiększony. Jakie są korzyści? 

  • oszczędność miesięcy na rekrutacji specjalistów o określonych kompetencjach (twardych i miękkich), a także wyspecjalizowanych w wąskich, czy mniej popularnych technologiach,
  • ograniczenie ryzyka i zarządzanie priorytetami wg potrzeb dzięki elastyczności w dostosowywaniu wielkości zespołu programistów na bieżąco. 

Uzyskaj dostęp do wysoko wykwalifikowanych specjalistów 

Rekrutowanie na własną rękę doświadczonych specjalistów o zróżnicowanym zestawie umiejętności i wymaganym stacku technologicznym do zespołu staje się coraz trudniejsze. Łatwy dostęp do bazy utalentowanych i doświadczonych programistów oraz innych specjalistów w IT (QA, UX/UI designerów oraz Project Managerów) to niezaprzeczalna korzyść, którą docenia wiele firm współpracujących w modelu Team extension. 


Team extension to sposób na niższe koszty rozwoju projektu 

Rozszerzanie zespołu IT to mniejsze nakłady administracyjne i koszty związane z zatrudnieniem pracowników na pełny etat. Nie potrzebujesz zatrudniać na stałe programistów, jeśli realizujesz tylko jeden projekt. Team extension daje możliwość stworzenia produktu z pomocą programistów o szerokim zakresie kompetencji zaangażowanych w proces z zewnątrz. Koszty utrzymania pracownika tj. wynagrodzenie, podatki i inne świadczenia, stoją po stronie firmy, która zapewnia dostęp do zespołu programistów. Nie musisz się o to martwić. 


Szybkość rozpoczęcia prac przez specjalistów 

Aby nowy członek zespołu developerskiego pozyskany w pełnym procesie rekrutacyjnym rozpoczął pracę z pełną wydajnością, musi minąć dłuższy czas. Od aplikacji na stanowisko, poprzez wdrożenie do organizacji i do wejścia w projekt mija nawet kilka miesięcy. Team extension zapewnia gotowość programisty do pracy nad projektem po szybkim wdrożeniu nawet od pierwszego dnia. Dzięki temu unikasz zbędnych przestojów i szybciej realizujesz projekt. 


Większa kontrola nad projektem to mniejsze ryzyko projektowe 

Team extension pozostawia zarządzanie projektem i przydzielanie zadań i obowiązków w rękach klienta oraz pozwala mu na bezpośrednią komunikację z całym zespołem. Wyżej wspominaliśmy już o tym, że Team extension pozwala ograniczyć ryzyko dzięki elastyczności powiększania i pomniejszania zespołu programistów. Kiedy tempo prac w projekcie klienta zmniejsza się, developer przechodzi do innego projektu. Ograniczamy ryzyko, że programista nie ma nad czym pracować. Kiedy zapotrzebowanie u klienta ponownie rośnie, ten sam specjalista może zostać ponownie włączony do projektu. 


Świeże spojrzenie specjalistów na procesy 

Często zdarza się, że długoletni pracownicy znają bardzo dobrze procesy w firmie, ale są już przyzwyczajeni do pewnych schematów. Trudno jest im zaproponować lepsze, innowacyjne rozwiązania, które mogłyby poprawić efektywność działania procesów. Wejście nowej osoby do projektu, która miała styczność ze zleceniami o różnym poziomie złożoności, może zapewnić świeże spojrzenie na projekt czy impuls do wprowadzenia zmian. 


Rozbuduj swój zespół o programistów Laravela

Budowa wewnętrznego zespołu IT to długotrwałe i kosztowne wyzwanie, dlatego warto zwrócić uwagę na inne, alternatywne rozwiązania tj. outsourcing. Często lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości rozbudowania zespołu o talenty, które znajdziesz u zewnętrznego partnera, bez ryzyka dodatkowych kosztów związanych z rekrutacją. HighSolutions jako laravelowy software house, zapewnia niezawodne zespoły programistów, którzy zaangażują się w 100% w proces rozwoju istniejącego już projektu. 


Przyspiesz rozwój swojego projektu w Laravelu i zatrudnij doświadczonych specjalistów z HighSolutions 


NAPISZ DO NAS!


Dominika Pyssa
W HighSolutions tworzy content marketing i social media.

Czego potrzebujesz?

Strony internetowej

Systemu informatycznego

Aplikacji mobilnej

Projektu graficznego

Wsparcia technicznego

Chatbota

Preferowana forma kontaktu

Podaj dane kontaktowe

Administratorem danych osobowych jest HighSolutions sp. z o.o. (dalej „Spółka”) z siedzibą w Tarnowie Podgórnym, ul. Szkolna 21/1, 62-080 Tarnowo Podgórne, adres email kontakt@highsolutions.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

Dziękujemy!

Odezwiemy się wkrótce