Web Creator

Platforma umożliwiająca samodzielne tworzenie serwisów internetowych.

Przejdź do strony
WebCreator header image
Keywords init

Korzyści, jakie przyniósł projekt

zachowanie integralności brandu

dużo prostsze stworzenie serwisu krajowego

5x szybsze stworzenie nowego serwisu

zarządzanie serwisem proste dla każdego

nowy kanał informacyjny o produktach i firmie

Nutricia Medyczna jest światowym liderem żywności medycznej. Zapewnienie dostępności produktów oraz ich popularyzacja znajduje się w gestii oddziałów narodowych. Ze względu na koszty, nie w każdym kraju posiadanie oddziału jest opłacalne, dlatego w wielu krajach sprzedaż produktów Nutricia opiera się jedynie na usługach dystrybutorów. Jednakże budowa stabilnej i rozpoznawalnej międzynarodowej marki wymaga spójnej komunikacji na każdym poziomie. O ile możliwe jest zachowanie brandu i wszelkich zasad w oddziałach narodowych, o tyle zapewnienie takiej zgodności z dziesiątkami dystrybutorów jest bardzo trudne. Dlatego też musiało powstać rozwiązanie tego problemu by odciążyć dystrybutorów, zapewniając ujednolicenie prezentacji firmy.

Spójna komunikacja

Rozwiązaniem tego problemu okazało się stworzenie systemu, który umożliwi w bardzo prosty i szybki sposób tworzenie kolejnych serwisów dla dowolnego kraju, w dowolnym języku. Strony stworzone na dany kraj będą obsługiwane przez dystrybutorów, a zarządzanie treściami na stronie miało być tak proste, że nawet osoby niedoświadczone nie powinny mieć z tym kłopotów. Dzięki temu powstanie sieć podobnych do siebie stron, zgodnych z brandem marki Nutricia, wykonanych z jakością, która firmę charakteryzuje.

WebCreator

WebCreator, nasza autorska i dedykowana propozycja, jest odpowiedzią na potrzeby Klienta. Umożliwia on szybkie i proste tworzenie stron internetowych bazujących na szablonie opartym o brand Nutricia. Oprócz wersji podstawowej, oferujemy również personalizację projektu, dodając nowe moduły, w razie większego zaangażowania Nutricii w danym kraju. Możemy dostosować zarówno wygląd, zawartość, jak i zakres funkcjonalny stosownie do zapotrzebowania.

Rozbudowa i kolejne wdrożenia

Obecnie pracujemy nad wdrożeniem WebCreatora dla Ukrainy, Gruzji i Kazachstanu. Mimo dostosowywania serwisu do potrzeb każdego rynku, zachowujemy spójną komunikację, która pozwala na umacnianie pozycji Nutricii na świecie. W planach mamy kolejne wdrożenia.

Keywords sekcja challenge

Kompleksowa realizacja potrzeb

WebCreator to międzynarodowy projekt stworzony w celu realizacji potrzeb dywizji medycznych Nutricia na całym świecie. Za pośrednictwem prostego, dedykowanego dla klienta CMS administrator serwisu w kilku prostych krokach tworzy funkcjonalny i responsywny serwis internetowy według wybranej przez siebie konfiguracji.

Keywords sekcja challenge

Swoboda i elastyczność

Administrator serwisu posiada pełną swobodę w tworzeniu strony internetowej. Dzięki budowie modułowej kreator umożliwia proste zarządzanie m.in. układem oraz zakresem elementów strony głównej, liczbą kategorii i stron produktów oraz zawartością menu i stopki.

Dostosowanie do potrzeb

WebCreator jest narzędziem możliwym do rozwoju i modyfikacji. W razie pojawienia się indywidualnych potrzeb wybranych rynków dostosowujemy zakres funkcjonalny kreatora oraz warstwę wizualną.

Keywords sekcja 1

Wyzwania techniczne

Skupiliśmy się na dostarczeniu prostego w obsłudze dedykowanego CMS umożliwiającego szybkie tworzenie stron dla dystrybutorów Nutricia na całym świecie.

Dzięki wdrożeniu instalatora bazującego na przyzwyczajeniach użytkowników korzystających z platformy WordPress nauka jego obsługi odbywa się bezproblemowo. Narzędzie jest łatwo dostępne dla wszystkich moderatorów w każdym kraju, bez względu na ich dotychczasowe doświadczenie w IT.

Keywords sekcja 2

Międzynarodowy zasięg

Nutricia jest obecna na wielu światowych rynkach. Dynamika rozwoju oraz szeroki zakres działalności wpływają na potrzebę realizacji spójnej strategii marki online.

Minimalizacja kosztów

Przy potrzebach partnerów korporacyjnych, skupionych w wielu dywizjach oraz przeprowadzających regularnie coraz nowsze akcje promocyjne, możliwość publikowania serwisów o niskim koszcie wdrożenia oraz wymagających minimalnego nakładu pracy jest bezcenna.

Rozpoznawalność w sieci

Utrzymanie w Internecie spójnej stylistyki wynikającej z brandbooka marki oraz zachowanie przejrzystej formy wizualnej wszystkich serwisów internetowych wpływa na budowanie pozycji konkurencyjnej oraz wzrost rozpoznawalności Nutricii wśród konsumentów.

Keywords sekcja 3

Zakres prac

Projekt graficzny

Prace programistyczne

Przeprowadzenie testów

Wdrożenie

Wsparcie techniczne

Zespół

Adam Matysiak

Adam Matysiak

System Architect

#cto #projectmanagement

Adam Machowiak

Adam Machowiak

Lead UX

#designer #ux

Katarzyna

Katarzyna

Project Manager

#projectmanagement

Paweł

Paweł

Back End Developer

#dev #backend

Amadeusz

Amadeusz

Front End Developer

#dev #frontend

Konrad

Konrad

Back End Developer

#dev #backend

Karol

Karol

Web Designer

#designer #ux

Chcesz stworzyć z nami projekt?

albo skontaktuj się z nami

Czego potrzebujesz?

Strony internetowej

Systemu informatycznego

Aplikacji mobilnej

Projektu graficznego

Wsparcia technicznego

Chatbota

Preferowana forma kontaktu

Podaj dane kontaktowe

Administratorem danych osobowych jest HighSolutions sp. z o.o. (dalej „Spółka”) z siedzibą w Tarnowie Podgórnym, ul. Szkolna 21/1, 62-080 Tarnowo Podgórne, adres email kontakt@highsolutions.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

Dziękujemy!

Odezwiemy się wkrótce