CITY GUIDE TOUR

Aplikacja mobilna dla turystów wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość.

Przejdź do strony
CityGuideTour header image
Keywords init

Korzyści, jakie przyniósł projekt

30% więcej odwiedzonych atrakcji

2 razy krótszy czas dotarcia do atrakcji

większe zaangażowanie turystów

nowy kanał promocji dla miast i gmin

nowy sposób zwiedzania

Wspólnie z firmą EnviroSolutions, ekspertem w rozwiązaniach GISowych, podjęlismy wyzwanie zmiany sposobu zwiedzania i odwiedzania miejsc wartych uwagi przez turystów na całym świecie. Po przeprowadzeniu analizy rynku i zdefiniowaniu luki wśród aplikacji turystycznych, zdecydowaliśmy się na opracowanie i uruchomienie aplikacji mobilnej wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość (AR).

Nowa jakość zwiedzania

Naszym celem było umożliwienie użytkownikom aplikacji wygodnego i swobodnego zwiedzania bez ryzyka pominięcia miejsca wartego uwagi znajdującego się w pobliżu. Dzięki aplikacji CGT, turyści nie muszą już patrzyć na mapę, a patrzą przed siebie na ekran telefonu.

Uniwersalne zastosowanie

Aplikacja jest dedykowana dla samorządów w modelu B2G. W ich ręce oddajemy możliwość rozwoju turystyki generując pozytywne doświadczenia turystów. Do tej pory przygotowaliśmy aplikacje dla Dubaju, Pragi, Warszawy i Torunia, a obecnie pracujemy nad wersją, która będzie dostępna w polskich górach. Cały ekosystem jest bardzo uniwersalny, dzięki czemu projekt ma wiele możliwych ścieżek rozwoju, zależnie od preferencji użytkowników oraz zapotrzebowania rynku.

Keywords sekcja challenge

Twój prywatny przewodnik

Aplikacja cityguidetour.com to aplikacja mobilna wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość (AR), dzięki której znajdziesz najbardziej interesujące miejsca w miastach które zwiedzasz. Podczas zwiedzania wybranego miasta dowiesz się np., że budynek, który właśnie przykuł Twoją uwagę został wybudowany w 1850r., poznasz opis jego dokładnej historii oraz dowiesz się w jakich godzinach jest dostępny do zwiedzania.

Keywords sekcja challenge

Moduł rozszerzonej rzeczywistości w aparacie

Dzięki bazowaniu na przyzwyczajeniach użytkowników aplikacji nawigacyjnych oraz mobilnych map opracowaliśmy najbardziej intuicyjny sposób wskazywania kierunku i położenia obiektów. Z City Guide Tour zwiedzanie nieznanego miasta jest niezwykle proste.

Źródło kompleksowych informacji

Precyzyjna lokalizacja wraz ze wszystkimi niezbędnymi informacjami turystycznymi. Aplikacja dostarcza informacji o obiekcie, jego lokalizacji, godzinach otwarcia oraz opłatach za wstęp.

Keywords sekcja 1

Rozszerzona rzeczywistość

Augemented Reality (AR), jeden z najbardziej przyszłościowych trendów IT. AR to technologia łącząca świat rzeczywisty ze światem generowanym wirtualnie poprzez obraz z kamery telefonu. Dzięki temu unikatowemu połączeniu widzimy grafikę 3D nałożoną w czasie rzeczywistym na ekranie urządzenie mobilnego. W ten sposób aplikacje wykorzystujące AR pozwalają tworzyć w sposób niemal nieograniczony aplikacje mobilne dające unikatowe możliwości.

Geolokalizacja

Usługa umożliwiająca prezentacje obiektów znajdujących się w najbliższej odległości od użytkownika. Jest to przydatna funkcjonalność ułatwiająca nawigację oraz poruszanie się po nieznanym terenie.

Keywords sekcja 2

Przełącz się na zwiedzanie

City Guide Tour jest dostępna dla użytkowników systemu iOS oraz Android zupełnie za darmo. Integracja logowania z kontem na Facebooku sprawia, że można korzystać z aplikacji w zaledwie kilku sekund.

Ranking użytkowników

W celu zachęcenia użytkowników do interakcji korzystamy z elementów grywalizacji. W aplikacji prezentowana jest lista najbardziej aktywnych podróżników. Ranking można rozwinąć o stosowanie odznak za osiągnięcie określonego pułapu punków, a w celu aktywizacji użytkowników nagradzać ich w konkursach.

Autorski projekt

City Guide Tour jest autorskim projektem dwóch firm: HighSolutions i EnviroSolutions. Jest to jeden z kilku serwisów, które powstają na skutek naszej wspólnej potrzeby realizacji projektów wykorzystujących nowe technologie w życiu codziennym.

Keywords sekcja 3

Zakres prac

Przygotowanie makiet

Analiza konkurencji

Optymalizacja ścieżki użytkownika

Badania użyteczności

Aplikacja na systemy iOS

Aplikacja na systemy Android

Zespół

Adam Matysiak

Adam Matysiak

Project Manager

#cto #projectmanagement

Adam Machowiak

Adam Machowiak

Lead UX

#designer #ux

Piotr

Piotr

Sales

#sales

EnviroSolutions

EnviroSolutions

Partner

#sales #marketing

Chcesz stworzyć z nami projekt?

albo skontaktuj się z nami

Czego potrzebujesz?

Strony internetowej

Systemu informatycznego

Aplikacji mobilnej

Projektu graficznego

Wsparcia technicznego

Chatbota

Preferowana forma kontaktu

Podaj dane kontaktowe

Administratorem danych osobowych jest HighSolutions sp. z o.o. (dalej „Spółka”) z siedzibą w Tarnowie Podgórnym, ul. Szkolna 21/1, 62-080 Tarnowo Podgórne, adres email kontakt@highsolutions.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

Dziękujemy!

Odezwiemy się wkrótce