Biuro Karier Politechniki Warszawskiej

Dedykowana Platforma dla Studentów, Pracodawców oraz Pracowników Biura Karier

Przejdź do strony
Biuro Karier Politechniki Warszawskiej header image
Keywords init

Korzyści, jakie przyniósł projekt

2x więcej aplikacji studentów na oferty pracy

3x szybsze znajdowanie ofert pracy

3x krótszy czas wprowadzania CV studentów

zaoszczędzonego czasu pracowników Biura Karier

najbardziej atrakcyjny design w historii Biura Karier PW

Politechnika Warszawska jest jedną z największych uczelni technicznych w Polsce. Posiada w swojej ofercie aż 13 kierunków, które zajęły pierwsze miejsca w prestiżowym Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017. Uczelnia co roku zasila rynek pracy setkami wykształconych absolwentów i dąży by wspierać studentów wkraczających na rynek pracy na wiele sposobów. Jednym z filarów jej działalności jest pomoc w określaniu ścieżki kariery, czym zajmuje się Biuro Karier.

Potrzeba zmian

Oferta warsztatów i konsultacji ze specjalistami z branży Human Resources oraz bogata baza firm partnerskich oferujących pracę oraz staże wymagała odpowiedniej oprawy w internecie. Obecna platforma internetowa była niewydolna i nie spełniała oczekiwań studentów oraz pracodawców. Dlatego też uczelnia zdecydowała się na rozpisanie przetargu na wykonanie całkowicie nowej platformy. Przed przystąpieniem do przetargu przeprowadziliśmy analizę obecnego rozwiązania oraz konkurencji. Na jej bazie opracowaliśmy ofertę, która pozwoliła nam na wygranie przetargu i rozpoczęcie współpracy.

Nowoczesna platforma wyróżniająca się z branży

Opierając się na najnowszych trendach oraz stawiając użyteczność serwisu jako priorytet, zaprojektowaliśmy system od zera. Wynikiem prac jest najatrakcyjniejszy serwis Biura Karier w Polsce, a może nawet w Europie.

  • PHP7
  • Laravel
  • MySQL
  • jQuery
  • Gulp
  • Webpack
Keywords sekcja challenge

O projekcie

W efekcie współpracy z Politechniką Warszawską stworzyliśmy zupełnie nową platformę Biura Karier. Platforma jest dedykowana studentom i absolwentom Politechniki Warszawskiej do skuteczniejszego poszukiwania pracy, pracodawcom do wyszukiwania najbardziej utalentowanych pracowników oraz administratorom Biura Karier do zarządzania całą platformą oraz śledzenia karier zawodowych studentów i absolwentów.

Keywords sekcja challenge

Podział na grupy dostępu

Serwis posiada kilka grup dostępu. Dla najważniejszych nich – studentów, absolwentów oraz pracodawców – wydzielono niezależne strefy z dedykowanymi funkcjonalnościami w zależności od grupy dostępu i poziomu uprawnień.

Rozrastająca się baza użytkowników

Dzięki optymalizacji serwisu, skupieniu się na poprawie funkcjonowania kluczowych narzędzi oraz przejrzystej szacie graficznej serwis obecnie skupia już prawie 5 000 pracodawców oraz ponad 22 000 studentów i absolwentów, którzy dodali już około 3 000 CV.

Keywords sekcja 1

Wyzwania techniczne

Naszym wyzwaniem było utworzenie od podstaw nowej wersji serwisu zawierającej pełną zawartość danych z istniejącej wersji platformy. W tym celu przeprowadziliśmy migrację m.in. tysięcy ofert pracy i CV, kalendarium wydarzeń bieżących i archiwalnych, modułu aktualności oraz bazy wszystkich zarejestrowanych użytkowników z dotychczasowego systemu do zupełnie nowej platformy.

WCAG 2.0.

Strona została przygotowana zgodnie z zasadami Responsive Web Design oraz spełnia wymogi WCAG na poziomie 2.0. Oznacza to, że jest dostosowana także do potrzeb użytkowników niewidomych oraz niedowidzących.

Keywords sekcja 2

Szeroki zakres nowych funkcjonalności

W nowej wersji wirtualnego Biura Karier skupiliśmy się na dostarczeniu funkcjonalności skierowanych do każdej grupy dostępu oraz przygotowaniu dedykowanych uprawnień dla każdej z grup użytkowników.

Źródło cennych statystyk

Administratorzy serwisu otrzymali dostęp do rozbudowanego modułu statystyk dostarczającego bogatej wiedzy na temat wszystkich aktywności w platformie. Statystyki obejmują m.in. popularność branż pracodawców, zapotrzebowanie rynku pracy, preferencje studentów oraz ich doświadczenie i umiejętności oraz ilość aplikacji na dane stanowiska.

Łatwiejsza komunikacja Student - Pracodawca

W ramach serwisu pracodawcy wyszukują CV studentów spełniających ich oczekiwania oraz nawiązują z nimi kontakt. Studenci natomiast przeglądają bazę ofert pracy i jednym kliknięciem składają aplikacje na interesujące ich stanowiska.

Keywords sekcja 3

Zakres prac

Projekt graficzny

Prace programistyczne

Przeprowadzenie testów

Wdrożenie

Wsparcie techniczne

Zespół

Adam Matysiak

Adam Matysiak

Project Manager

#cto #projectmanagement

Adam Machowiak

Adam Machowiak

Lead UX

#designer #ux

Karol

Karol

UX/UI Designer

#designer #ux #ui

Adrian

Adrian

Full Stack Developer

#dev #fullstack

Damian

Damian

Front End Developer

#dev #frontend #mac

Chcesz stworzyć z nami projekt?

albo skontaktuj się z nami

Czego potrzebujesz?

Strony internetowej

Systemu informatycznego

Aplikacji mobilnej

Projektu graficznego

Wsparcia technicznego

Chatbota

Preferowana forma kontaktu

Podaj dane kontaktowe

Administratorem danych osobowych jest HighSolutions sp. z o.o. (dalej „Spółka”) z siedzibą w Tarnowie Podgórnym, ul. Szkolna 21/1, 62-080 Tarnowo Podgórne, adres email kontakt@highsolutions.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

Dziękujemy!

Odezwiemy się wkrótce