News Technologie

Śledź na Slacku nowe posty z Facebooka!

Pracując w IT mamy unikalną możliwość robienia rzeczy, które mogą usprawnić bądź uprzyjemnić naszą pracę. I mimo tego, że tworzenie dedykowanych rozwiązań dla Klientów jest bardzo satysfakcjonujące, zrobienie małych rzeczy dla zespołu również daje olbrzymią frajdę.


Dużo firm, na czele z Google, zachęca programistów do pracy nad tzw. side-projects, czyli małych projektów, które tworzymy na boku, w wolnych chwilach, dla przyjemności, również w trakcie pracy. Nie inaczej jest u nas, w HighSolutions, dzięki czemu powstają drobne usprawnienia, które wpływają na atmosferę pracy, a nawet na wydajność! Takim przykładem jest nasza ostatnia paczka Laravel-Poster, która służy do połączenia Slacka z Facebookiem, w taki sposób by móc śledzić fanpage, które nas interesują, z poziomu Slacka, bez wchodzenia na serwis społecznościowy Marka Zuckerberga. 


Od potrzeby do realizacji

Motywacją do zrobienia tego udogodnienia była chęć, by każdy członek zespołu dostawał codziennie informację o lunch menu serwowanym w knajpce, gdzie jemy wspólne obiady, zlokalizowanej naprzeciwko naszego biura w Poznaniu. Knajpka codziennie wrzuca menu dnia na swój profil facebookowy więc zdecydowaliśmy się na wykorzystanie tej informacji i wymarzyliśmy sobie automat, który będzie publikował nowy post na Slacku – komunikatora, z którego korzystamy do codziennej komunikacji między członkami zespołu.

Okazuje się, że nie jest to takie łatwe, gdyż Facebook nie udostępnia bezproblemowego dostępu do publicznych postów na publicznych fanpage’ach, dlatego stworzenie tej biblioteki było większym wyzwaniem, niż na początku nam się to wydawało. Na szczęście, dzięki wykorzystaniu kilku tricków, udało się uzyskać maksymalną automatyzację i realizację założonego celu. Od dzisiaj każdy wie co zje na obiad już rano 😉

Dzięki tej bibliotece od razu też widzimy nowe posty, które pojawiają się na naszym profilu firmowym (zapraszam wszystkich do polajkowania!). Mamy również skonfigurowany specjalny kanał na Slacku by widzieć powiadomienia ze stron branżowych jak Laravel News czy Facebook Business.

Instalacja paczki jest bardzo prosta, wszystko jest opisane w instrukcji. Jedynie potrzebna jest znajomość Laravela oraz tworzenia aplikacji na Facebooku. Zapraszam do przetestowania naszej paczki i jeśli się spodobała, prosimy o gwiazdkę 😉


Zapraszamy również do przejrzenia pozostałych naszych paczek,  które nadal czekają na swój post na naszym firmowym blogu i na Twoje odkrycie!

Adam Matysiak
Założyciel, były CTO i turkusowy lider. Programista z 15-letnim doświadczeniem. Pasjonat frameworku Laravel i tworzenia chatbotów. Prowadzi bloga "Turkusowy Prezes" i występuje na konferencjach związanych z programowaniem i turkusowym zarządzaniem. W wolnych chwilach biega i uprawia cross-fit.

Czego potrzebujesz?

Strony internetowej

Systemu informatycznego

Aplikacji mobilnej

Projektu graficznego

Wsparcia technicznego

Chatbota

Preferowana forma kontaktu

Podaj dane kontaktowe

Administratorem danych osobowych jest HighSolutions sp. z o.o. (dalej „Spółka”) z siedzibą w Tarnowie Podgórnym, ul. Szkolna 21/1, 62-080 Tarnowo Podgórne, adres email kontakt@highsolutions.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

Dziękujemy!

Odezwiemy się wkrótce